Ar prieku un atbildību par audzēto

„Mazā Dāzniecība” kā neliels dārzkopības uzņēmums Salaspils novada „Jaunpelšos” sākta veidot 1996. gadā. Uzņēmums 1999. gadā reģistrēts kā zemnieku saimniecība „Jaunpelši”. Dibinātāji – pieredzējuši puķkopības entuziasti Valdis Dubovskis un Mārtiņš Maltenieks.

Izstāde

 

„Mazās Dārzniecības” vizītkarte allaž ir bijuši puķuzirņi. Turpat jau 30 gadu krājot audzēšanas pieredzi, ir savākta arī Baltijā lielākā puķuzirņu kolekcija. Kolekcijas galeriju atradīsiet šeit. Šo unikālo ziedu kultūru esam popularizējuši gan regulāri piedaloties ziedu izstādēs, gan ar publikācijām dārzkopības žurnālos un lekcijām. Visa veida informāciju atradīsiet šeit.

Nozīmīga nozare mūsu saimniecībā ir sēklu audzēšana jaunākajām un jau populārajām puķuzirņu šķirnēm. Ar sistemātisku un rūpīgu atlasi tiek ne vien saglabātas šķirņu īpašības, bet arī veicināta to pielāgošanās mūsu klimatam. Mūsu profesionālā pieredze un rūpīgs roku darbs garantē augstu sēklu kvalitāti. Sēklu katalogu atradīsiet šeit.

Māja

Latvijā tagad varam lepoties arī ar Valda Dubovska izveidotajām vietējām Spenseru tipa šķirnēm ‘Rīga -800’, ‘Aija’, ‘Velta’, ‘Mirdza’, ‘Vija’, ‘Dace’, ‘Didzis’ u.c. Viņa uzsāktais darbs tiek turpināts, tagad pievēršoties vairāk arī agri ziedošu lielziedu šķirņu izveidei. Mūsu selekcijas šķirnes variet aplūkot šeit.

 

Arī asteru kolekcija pamazām tiek vākta jau vairāk nekā 15 gadus. Patlaban kolekcijai un sēklu audzēšanai izvēlēto labā kvalitātē atlasīto šķirņu skaits ir tuvu 90. Kolekcijas galeriju atradīsiet šeit. Visa veida informāciju atradīsiet šeit.

 

Izstāde

Agrāk esam nodarbojušies arī ar tolaik populāro sauso ziedu sagatavošanu, taču, mainoties pieprasījumam, tagad ziedu veikaliem piedāvājam tikai svaigus ziedus un citu floristikas materiālu.

Rīdzinieki ir iecienījuši mūsu audzētās  magones, īrisus, lizantes, celozijas, gomfrēnas u.c. ziedus. Ziedu galeriju atradīsiet šeit.

 

Ar 2001. gadu saimniecībā uzsākta krūmmelleņu audzēšana. Informāciju par audzēšanu un šķirnēm meklējiet sadaļā krūmmellenes. Interesentiem tiek piedāvāti vietējam klimatam piemērotu šķirņu stādi.

 

Kontaktinformācija